Szkoła Podstawowa im. Stanisława Młodożeńca w Wilczycach
Informacja o przedłużeniu zdalnego nauczania do 03.01.21r.
Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oddziały I-VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Młodożeńca w Wilczycach kontynuują nauczanie zdalne. Ograniczenie to będzie obowiązywało do dnia 3 stycznia 2021r. Organizacja zajęć odbywać się będzie jak dotychczas, zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Informuję jednocześnie, że zmianie uległ także termin ferii zimowych, które przypadają od 04.01.2021 do 17.01.2021.


Z wyrazami szacunku
Agnieszka Pierzchała
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Stanisława Młodożeńca w Wilczycach
Konkurs Andrzejkowy "Twoja Wróżba"

Piękne kwiaty przed szkołą


Składamy serdeczne podziękowania dla pani Małgorzaty Guzik oraz OSP Wysiadłów za piękny gest przekazania chryzantem na rzecz naszej szkoły. Dzięki nim otoczenie będzie wyglądać okazale- sami zobaczcie Jest nam tym bardziej miło, że w tym trudnym dla przedsiębiorców czasie pomyśleli także o innych. Dziękujemy!!! Razem możemy więcej!!!

Z wyrazami szacunku
Agnieszka Pierzchała
Dyrektor Szkoły

11.11.2020 - Narodowe Święto Niepodległości

Przez 123 lata Polska była pod zaborami,
Rozdarta pomiędzy trzema Mocarstwami.
Rosja, Prusy i Austro- Węgry do tego się przyczyniły,
że ziemie polskie z mapy Europy zniknęły.

11 listopada 1918 niewola się zakończyła
i odtąd już Polska wolna była.
Podpisanie niepodległości świętem Narodowym
się stało i całe społeczeństwo ten dzień świętowało.

Dzisiaj musimy wszyscy dbać o to, byśmy w pokoju
Żyli z ochotą, byśmy wzajemnie o siebie
Dbali, ojczyznę kochając ludzi szanowali.

Klaudia Kolera
uczennica kl.6 SP w Wilczycach


Zbliża się 11 Listopada. Święto ważne dla każdego Polaka. Święto niepodległości Polski. Każdego roku nasza społeczność przygotowywała wzruszające akademie, w tym niestety jest to niemożliwe. Uczniowie postanowili uczcić ten dzień pisząc wiersze, rysując plakaty.

Informacja o przedłużeniu zdalnego nauczania od 09.11.20r do 29.11.20r.
Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że na mocy Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z 5 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z dniem 9 listopada 2020r. odziały I-VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Młodożeńca w Wilczycach kontynuują nauczanie zdalne. Ograniczenie to będzie obowiązywało do dnia 29 listopada 2020r. Organizacja zajęć odbywa się jak dotychczas, zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

Z wyrazami szacunku
Agnieszka Pierzchała
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Stanisława Młodożeńca
w Wilczycach


Praca szkoły od 26.10.2020r.
Szanowni Państwo,

w związku z opublikowaniem Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z dniem 26 października 2020 r. oddziały IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Młodożeńca w Wilczycach przechodzą na nauczanie zdalne. Ograniczenie to będzie obowiązywało do dnia 8 listopada 2020 r.

Organizacja pracy szkoły w dniach 26.10.2020 r. – 8.11.2020 r.

Oddziały Punkt przedszkolny/ Odziały przedszkolne/ klasy I – III:

- nauka odbywa się stacjonarnie w budynku szkoły zgodnie z dotychczasowym planem lekcji,

- świetlica pracuje zgodnie z przyjętymi godzinami pracy

Klasy IV-VIII:

- nauka odbywa się w systemie zdalnym, tj. w sposób synchroniczny za pomocą aplikacji MS Teams poprzez lekcje online oraz poprzez przekazywanie treści programowych,

-plany zajęć z podziałem na lekcje online i przekazywanie treści zamieszczone są w Kalendarzach na Outlook’u. (wchodzimy w Outlook, po lewej stronie, na samym dole znajduje się ikona „kalendarz”, otwieramy „kalendarze innych”i wybieramy interesującą nas klasę i przechodzimy do kalendarza).

Przypominam również, że szkoła dysponuje sprzętem komputerowym przeznaczonym do wypożyczenia dla uczniów. W tym celu proszę o kontakt z sekretariatem szkoły pod numerem 15 837 72 73.

Z poważaniem

Agnieszka Pierzchała

Dyrektor szkoły


Europejski Tydzień Sportu 2020r.
  • 30 czytań

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilczycach wzięli udział w zorganizowanych przez naszą szkołę wyścigach kolarskich w jeździe na czas na torze wokół płyty boiska stadionu sportowego w Wilczycach. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 kategorie wiekowe z podziałem na płeć. Rywalizacja była zacięta. Towarzyszyło jej dużo emocji i radości. Kolarzom z najlepszymi wynikami wręczone zostały medale oraz nagrody rzeczowe.
Dzień Edukacji Narodowej 2020

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, zwany też Dniem Nauczyciela. To święto o ponad 100 letniej tradycji stało się czasem podziękowań, radosnych życzeń, sympatycznych spotkań i okazją do refleksji o szkole i nauce. Przed tym szczególnym świętem, chcąc wyrazić głęboką wdzięczność swoim pedagogom, uczniowie klasy ósmej przygotowali prezentację.
Wrzesień miesiące pamięci narodowej.
Wrzesień jest miesiącem pamięci narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy 6 wspólnie z nauczycielami przygotowali prezentację na temat wojny obronnej Polski w 1939r. Poniżej zamieszczamy efekt pracy uczniów i nauczycieli.

Praca uczniów i nauczycieli


Akcji „Narodowe Czytanie”

25 września 2020 r. młodzież szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Tegoroczną lekturą była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Uczniowie czytali z dużym zaangażowaniem, przenosząc nas w świat realny i świat baśniowy. Spotkanie odbyło się w pięknym, jesiennym plenerze pod kasztanem. Wszyscy doskonale się bawili, ukazując różne temperamenty i emocje.
Warsztaty Sensoplastyka®2

Przyszedł czas na kolejne zabawy w kolorowym bałaganie. Tym razem nasi milusińscy z grupy 3, 4 – latków oraz z grupy pięciolatków mieli frajdę na całego bawiąc się bezpiecznymi produktami, a przy tym rozwijać swoje umiejętności i wiarę we własne możliwości.
Warsztaty z KRUS.

Uczniowie klasy II i III w ramach działań prewencyjnych placówki terenowej KRUS uczestniczyły w szkoleniu w formie gry terenowej na temat „Bezpiecznie czuję się na wsi”. Celem spotkania było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstw
Warsztaty Sensoplastyka® dla naszych najmłodszych dzieci.

18 września w szkole rozpoczął się cykl warsztatów Sensoplastyka®.
W czasie tych warsztatów stymulowane są wszystkie zmysły dziecka, które są pobudzane poprzez kolorowe makarony, pachnące masy, lejące ciecze, twarde ziarna. Sensoplastyka® to warsztaty wspierające ogólny rozwój dziecka oraz małą i dużą motorykę. Uwalniają także naturalną ekspresję twórczą oraz wspierają samodzielność i dają satysfakcję z kreatywnego działania wzmacniając wiarę we własne możliwości. Sensoplastyka® opiera się także na wykorzystaniu technik arteterapeutycznych – wpływa nie tylko na rozwój dzieci, ale dba też o ich stan umysłu – działania Sensoplastyczne® sprzyjają relaksacji, a wiadomo – zrelaksowane i szczęśliwe dziecko to szczęśliwy rodzic.
Kolorowy bałagan w naszej szkole jako pierwsi zrobili sześcioletni uczniowie z klasy 0a. Bawili się przy tym świetnie,

Spotkanie z Rodzicami i opiekunami
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W dniu 23.09.2020r. o godz. 16.00 odbędzie się wywiadówka. Tym razem spotkamy się w klasach, z poszczególnymi Wychowawcami, bez spotkania ogólnego.
Punkt przedszkolny i oddziały przedszkolne w swoich stałych salach
Klasa 1 - sala nr 11
Klasa 2 - sala nr 10
Klasa 3 - sala nr 107
Klasa 4 - sala nr 105
Klasa 5 - sala nr 206
Klasa 6 - sala nr 104
Klasa 7 - sala nr 207
Klasa 8 - sala nr 204

W godzinach spotkania ja również pozostaję do Państwa dyspozycji.
Zapraszam i przypominam o obowiązku zasłania nosa i ust w budynku szkoły

Dyrektor Szkoły

Agnieszka Pierzchała

Początek roku 2020/2021

Mili nasi 😀 mamy przyjemność poinformować, że rok szkolny w naszej placówce idzie pełną parą! Wprowadziliśmy troszkę zmian organizacyjnych, w których świetnie się odnaleźliście za co bardzo dziękujemy. Zmiany są głownie po to, aby całej naszej społeczności zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Miło nam także poinformować, że oddaliśmy do użytku naszych najmłodszych odnowioną świetlicę oraz zaadoptowaliśmy pomieszczenie na świetlicę dla uczniów starszych. W tym roku także proponujemy bardzo ciekawe zajęcia dodatkowe, co na bieżąco będziemy relacjonować na naszym profilu. Zapraszamy do odwiedzin, na razie strony internetowej i profilu, a wkrótce mam nadzieję spotkamy się "na żywo".

Pozdrawiamy serdecznie

Akcja ,,ZAKRĘTKI DLA MIŚKA ZDZIŚKA”
OTWARTE SERDUSZKO NASZEJ SZKOŁY

Kochani uczniowie przypominamy że wciąż zbieramy zakrętki
plastikowe na pomoc chorym dzieciom z Centrum Onkologii
w Kielcach pod szerzej znaną akcją ,,ZAKRĘTKI DLA MIŚKA ZDZIŚKA”
Prosimy o pomoc i liczymy na wasze otwarte serduszka. Zakrętki
zbieramy na świetlicy (pani B.Mrozowska i pani B.Grudzień)
bez limitu czasowego.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU SWOIM

I MAŁYCH PACJENTÓW !!!
Ubezpieczeni uczniów w roku szkolnym 2020/2021
07.09.2020r. - korekta w dowozach

DOWOZY NA ROK SZKOLNY 2020/21 Bus nr. 1 7.00 Zagrody + Dacharzów 7.10 –Wilczyce szkoła opieka bus nr.1 Pani M.Chała 7.20 Tułkowice – Wilczyce szkoła 7.30 Kolonie Wilczyce + Wilczyce Ostra Góra 7.40 -szkoła Bus nr.2 7.05 Studzianki + 7.10 Pielaszów + 7.15 Przezwody + 7.20 Pęczyny + 7.25 Wilczyce (nr.4) – Wilczyce szkoła 7.20 Bugaj - Wilczyce szkoła opieka bus nr.2 Pani B.Grudzień te. 502 891 061 Bus nr.3 7.05 Radoszki – Wilczyce szkoła opieka A.Wożniak 7.20 Wysiadłów + Ocinek + Gałkowice Ocin + Łukawa+ Łukawa Kościelna – Wilczyce szkoła ODWOZY 1 tura 13.30 dzieci młodsze Bus nr.1 Radoszki + Wysiadłów +Gałkowice Ocin+ Łukawa Kościelna opieka A.Wozniak 1 tura 13.30 dzieci młodsze Bus nr.2 Wilczyce + Tułkowice + Przezwody + Pielaszów + Studzianki opieka J.Stec 1 tura 13.30 dzieci młodsze Bus Nr.3 Dacharzów + Zagrody + Pęczyny opieka M.Chała 2 tura 14.00 dzieci młodsze Bus nr .1 Bugaj + Kolonie Wil. 2 tura 13.50 dzieci młodsze Bus nr.3 Wilczyce Ostra Góra +(Kapusty )


Ważne informacje od 01.09.2020r.
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE W OKRESIE PANDEMII COVID-19


Uprzejmie informujemy, że na stronie szkoły w zakładce Plan lekcji znajdują się aktualne plany lekcji dla każdej z klas
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole odbędzie się 1 września o godz. 9.00. Przed budynkiem będą czekali Wasi wychowawcy, z którymi udacie się do przydzielonych sal lekcyjnych. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną bardzo proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa tzn. zasłanianie ust i nosa, dezynfekcję rąk oraz zachowanie dystansu społecznego

Dyrektor Szkoły

Agnieszka PierzchałaHarmonogram dowozów w dniu 01.09.2020r. znajduje się poniżej