Szkoła Podstawowa im. Stanisława Młodożeńca w Wilczycach
Konkurs fotograficzny

Nauka od 18 stycznia 2021r
Szanowni Państwo!
Od poniedziałku 18 stycznia 2021r. Punkt przedszkolny, Odziały przedszkolne oraz klasy 1-3 będą realizowały zajęcia w trybie stacjonarnym. Prosimy o przyprowadzanie dzieci wejściem z tyłu szkoły. Przedszkolaki wchodzą wejściem od Punktu przedszkolnego, klasy 1-3 wejściem ewakuacyjnym. Dowozy dzieci realizowane są zgodnie z poniższym harmonogramem. Przypominam o stosowaniu się do procedur bezpieczeństwa tj. posyłaniu do szkoły i przedszkola wyłącznie zdrowych dzieci oraz ochronie ust i nosa w drodze do szkoły, a także w częściach wspólnych budynku szkoły. Proszę także o aktualizację numerów telefonów dla zapewnienia szybkiego kontaktu z Państwem.
Do zobaczenia w poniedziałek
Harmonogram dowozów tutaj

Z wyrazami szacunku
Agnieszka Pierzchała
Dyrektor Szkoły

„Zagrajmy w matematykę”

„Zagrajmy w matematykę” - zajęcia rozwijające z matematyki w kl.4-7
W ramach realizowanego projektu na zajęciach rozwijających z matematyki w kl.4-7 uczniowie tworzą różne łamigłówki matematyczne.
Życzymy miłej zabawy przy rozwiązywaniu labiryntów.(E.Dragan)

Oferta na ferie.
„Zagrajmy w matematykę” - zajęcia rozwijające z matematyki w kl.4-7
W ramach realizowanego projektu na zajęciach rozwijających z matematyki w kl.4-7 uczniowie podczas nauki stacjonarnej poznali różne strony internetowe z grami, quizami, łamigłówkami matematycznymi. Uczniowie podczas nauki zdalnej testowali matematyczne quizy, escape roomy, stacje zadaniowe, krzyżówki i łamigłówki dostępne w Internecie, aby poznać sposób pracy z takimi narzędziami. Następnym etapem było tworzenie własnych zagadek. Prezentujemy krzyżówki i wykreślanki utworzone przez uczniów kl.6.
krzyżówka, krzyżówka_1, łamigłówka, łamigłówka_1
Życzymy miłej zabawy przy rozwiązywaniu.(E.Dragan)

Wiersz uczennicy.

Boże Narodzenie to Święto przez

Dzieci lubiane,

W domu pachnie ciastem i choinki ubrane,

życzenia w wigilijny wieczór

Składane

I kolędy wspólnie śpiewane.

Jezusek malusieńki nowonarodzony

Radość głosi ludziom na wszystkie

strony,

Przy choince cała rodzina się zbiera

Przygotowane prezenty otwiera.

Jak tradycja każe na stole potraw dwanaście,

Spożywanych, gdy pierwsza gwiazdka błyśnie

Potem ”pasterka” i świętowanie,

Na Nowy Rok oczekiwanie.Klaudia Kolera klasa VI

Życzenia świąteczne
Niech czas Świąt Bożego Narodzenia

będzie pełen atmosfery radości,

wytchnienia i zatrzymania

od codziennego pędu.

Życzymy, by Św.Mikołaj

przyniósł Wam i nam wszystkim

najpiękniejszy prezent - dużo miłości!

Życzymy wszystkim Dzieciom

i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego.

Wesołych Świąt !


Zimowa przerwa świateczna
Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 do 31 grudnia 2020r. Ferie zimowe zaś rozpoczynają się 4 stycznia 2021r i trwają do 17 stycznia 2021r. Na tę chwilę nie posiadamy jeszcze informacji w sprawie powrotu uczniów do szkół, dlatego proszę uważnie śledzić naszą stronę internetową, na której będą zamieszczane informacje w tej sprawie.

Z wyrazami szacunku
Agnieszka Pierzchała
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Stanisława Młodożeńca w WilczycachRozstrzygnięcie Konkursu Andrzejkowego "Twoja wróżba"

Informacja o przedłużeniu zdalnego nauczania do 03.01.21r.
Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oddziały I-VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Młodożeńca w Wilczycach kontynuują nauczanie zdalne. Ograniczenie to będzie obowiązywało do dnia 3 stycznia 2021r. Organizacja zajęć odbywać się będzie jak dotychczas, zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Informuję jednocześnie, że zmianie uległ także termin ferii zimowych, które przypadają od 04.01.2021 do 17.01.2021.


Z wyrazami szacunku
Agnieszka Pierzchała
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Stanisława Młodożeńca w Wilczycach
Konkurs Andrzejkowy "Twoja Wróżba"

Piękne kwiaty przed szkołą


Składamy serdeczne podziękowania dla pani Małgorzaty Guzik oraz OSP Wysiadłów za piękny gest przekazania chryzantem na rzecz naszej szkoły. Dzięki nim otoczenie będzie wyglądać okazale- sami zobaczcie Jest nam tym bardziej miło, że w tym trudnym dla przedsiębiorców czasie pomyśleli także o innych. Dziękujemy!!! Razem możemy więcej!!!

Z wyrazami szacunku
Agnieszka Pierzchała
Dyrektor Szkoły

11.11.2020 - Narodowe Święto Niepodległości

Przez 123 lata Polska była pod zaborami,
Rozdarta pomiędzy trzema Mocarstwami.
Rosja, Prusy i Austro- Węgry do tego się przyczyniły,
że ziemie polskie z mapy Europy zniknęły.

11 listopada 1918 niewola się zakończyła
i odtąd już Polska wolna była.
Podpisanie niepodległości świętem Narodowym
się stało i całe społeczeństwo ten dzień świętowało.

Dzisiaj musimy wszyscy dbać o to, byśmy w pokoju
Żyli z ochotą, byśmy wzajemnie o siebie
Dbali, ojczyznę kochając ludzi szanowali.

Klaudia Kolera
uczennica kl.6 SP w Wilczycach


Zbliża się 11 Listopada. Święto ważne dla każdego Polaka. Święto niepodległości Polski. Każdego roku nasza społeczność przygotowywała wzruszające akademie, w tym niestety jest to niemożliwe. Uczniowie postanowili uczcić ten dzień pisząc wiersze, rysując plakaty.

Informacja o przedłużeniu zdalnego nauczania od 09.11.20r do 29.11.20r.
Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że na mocy Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z 5 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z dniem 9 listopada 2020r. odziały I-VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Młodożeńca w Wilczycach kontynuują nauczanie zdalne. Ograniczenie to będzie obowiązywało do dnia 29 listopada 2020r. Organizacja zajęć odbywa się jak dotychczas, zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

Z wyrazami szacunku
Agnieszka Pierzchała
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Stanisława Młodożeńca
w Wilczycach


Praca szkoły od 26.10.2020r.
Szanowni Państwo,

w związku z opublikowaniem Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z dniem 26 października 2020 r. oddziały IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Młodożeńca w Wilczycach przechodzą na nauczanie zdalne. Ograniczenie to będzie obowiązywało do dnia 8 listopada 2020 r.

Organizacja pracy szkoły w dniach 26.10.2020 r. – 8.11.2020 r.

Oddziały Punkt przedszkolny/ Odziały przedszkolne/ klasy I – III:

- nauka odbywa się stacjonarnie w budynku szkoły zgodnie z dotychczasowym planem lekcji,

- świetlica pracuje zgodnie z przyjętymi godzinami pracy

Klasy IV-VIII:

- nauka odbywa się w systemie zdalnym, tj. w sposób synchroniczny za pomocą aplikacji MS Teams poprzez lekcje online oraz poprzez przekazywanie treści programowych,

-plany zajęć z podziałem na lekcje online i przekazywanie treści zamieszczone są w Kalendarzach na Outlook’u. (wchodzimy w Outlook, po lewej stronie, na samym dole znajduje się ikona „kalendarz”, otwieramy „kalendarze innych”i wybieramy interesującą nas klasę i przechodzimy do kalendarza).

Przypominam również, że szkoła dysponuje sprzętem komputerowym przeznaczonym do wypożyczenia dla uczniów. W tym celu proszę o kontakt z sekretariatem szkoły pod numerem 15 837 72 73.

Z poważaniem

Agnieszka Pierzchała

Dyrektor szkoły


Europejski Tydzień Sportu 2020r.
  • 54 czytań

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilczycach wzięli udział w zorganizowanych przez naszą szkołę wyścigach kolarskich w jeździe na czas na torze wokół płyty boiska stadionu sportowego w Wilczycach. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 kategorie wiekowe z podziałem na płeć. Rywalizacja była zacięta. Towarzyszyło jej dużo emocji i radości. Kolarzom z najlepszymi wynikami wręczone zostały medale oraz nagrody rzeczowe.
Dzień Edukacji Narodowej 2020

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, zwany też Dniem Nauczyciela. To święto o ponad 100 letniej tradycji stało się czasem podziękowań, radosnych życzeń, sympatycznych spotkań i okazją do refleksji o szkole i nauce. Przed tym szczególnym świętem, chcąc wyrazić głęboką wdzięczność swoim pedagogom, uczniowie klasy ósmej przygotowali prezentację.
Wrzesień miesiące pamięci narodowej.
Wrzesień jest miesiącem pamięci narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy 6 wspólnie z nauczycielami przygotowali prezentację na temat wojny obronnej Polski w 1939r. Poniżej zamieszczamy efekt pracy uczniów i nauczycieli.

Praca uczniów i nauczycieli


Akcji „Narodowe Czytanie”

25 września 2020 r. młodzież szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Tegoroczną lekturą była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Uczniowie czytali z dużym zaangażowaniem, przenosząc nas w świat realny i świat baśniowy. Spotkanie odbyło się w pięknym, jesiennym plenerze pod kasztanem. Wszyscy doskonale się bawili, ukazując różne temperamenty i emocje.
Warsztaty Sensoplastyka®2

Przyszedł czas na kolejne zabawy w kolorowym bałaganie. Tym razem nasi milusińscy z grupy 3, 4 – latków oraz z grupy pięciolatków mieli frajdę na całego bawiąc się bezpiecznymi produktami, a przy tym rozwijać swoje umiejętności i wiarę we własne możliwości.