Szkoła Podstawowa im. Stanisława Młodożeńca w Wilczycach
Spotkanie z rodzicami 19.11.2019r.
ZAPRASZAM SERDECZNIE WSZYSTKICH RODZICÓW I OPIEKUNÓW

NA WYWIADÓWKĘ, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ

W DNIU 19 LISTOPADA 2019 R. O GODZINIE 15.30


Plan wywiadówki:

15.30 spotkanie ogólne na hali sportowej

16.00 zebrania w poszczególnych klasach

Tym razem zapraszamy na spotkania indywidualne z wychowawcami, proponujemy kolejność zgodnie z numerami w dzienniku

Agnieszka Pierzchała
Dyrektor Szkoły


Obchody rocznicy odzyskania niepodległości w przedszkolu
Listopad jest miesiącem, który przypomina nam jak ważną postawą w życiu każdego obywatela RP jest patriotyzm. Nawet najmłodsi przedstawiciele przedszkola świętują wraz z rodzicami 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w ramach otwartych zajęć edukacyjnych dla dzieci i rodziców.
Klub Wolontariusza przekazuje zebrane misie dla chorych dzieci.
" Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
Św.Jan Paweł II
Klub Wolontariusza zakończył akcję zbiórki pluszowych misiów dla dzieci ze Świętokrzyskiego Szpitala Onkologicznego, zainicjowaną przez Fundację Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei".
Dziś wolontariusze z klasy VII osobiście przekazali zebrane pluszaki do siedziby Fundacji w Jędrzejowie.
Towarzyszyli nam również uczniowie z klasy II, dla których wyjazd był nagrodą za największą liczbę przekazanych zabawek. Podczas naszej wizyty dzieci poznały zasady działania Fundacji Miśka Zdziśka oraz poszerzyli swoją wiedzę na temat służby wolontariatu.
Nasz pobyt w Jędrzejowie zakończył się zwiedzaniem "Ogrodu czasu" znajdującego się w Państwowym Muzeum im. Przypkowskich.
W imieniu Fundacji Miśka Zdziśka, chcemy podziękować wszystkim uczniom z naszej szkoły i przedszkola,
za serce i wrażliwość okazane najmłodszym, tak boleśnie doświadczonym przez los.
Chcemy również podziękować Panu Wójtowi i Pani Dyrektor, za włączenie się do akcji i umożliwienie nam tego niezapomnianego wyjazdu:

Opiekunowie
Szkolnego Klubu Wolontariusza


Obchody Narodowego Święta Niepodległości 12.11.2019 r.
W miniony wtorek na hali sportowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Młodzież, pod kierunkiem nauczycieli, zaprezentowała patriotyczny montaż słowno- muzyczny. W tegorocznych obchodach uczestniczyli również, zaproszeni goście: władze samorządowe z wójtem Robertem Paluchem na czele oraz przedstawiciele Klubu Seniora. W podniosłej, patriotycznej atmosferze wspólnie świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości.
Konkurs Mój Empik "Tysiąc powodów by czytać"
Kochani,

bardzo prosimy o głosy w konkursie organizowanym przez Mój Empik "Tysiąc powodów by czytać"

Autorką pracy jest jedna z naszych Uczennic

A walczymy o książki do Szkolnej Biblioteki

Głosy można oddawać codziennie

Link do głosowania https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj

DZIĘKUJEMY :-)


"DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"- DLA DZIECI Z ODDZIAŁU ONKOLOGICZNEGO

Działający w naszej szkole Klub Wolontariusza włączył się w akcję Fundacji Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" , która organizuje zbiórkę pluszowych misiów dla dzieci ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.
Zachęcamy wszystkich do udziału w tej akcji i przynoszenia pluszaków do świetlicy szkolnej w terminie: do 10 listopada.
Misie mogą być używane(jeżeli są czyste i w dobrym stanie).
Wolontariusze dostarczą pluszaki do siedziby Fundacji. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału i wsparcia naszej inicjatywy.

Zaproszenie na turniej piłki ręcznej.
Z A P R O S Z E N I E

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. STANISŁAWA MŁODOŻEŃCA W WILCZYCACH
ZAPRASZAJĄ NA
TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ KLAS VII i VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
ROZGRYWANY W RAMACH XVI EDYCJI
MAŁEJ LIGI PIŁKI RĘCZNEJTURNIEJ ODBĘDZIE SIĘ 17 PAŹDZIERNIKA 2019 R.
O GODZ. 9:00 NA HALI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WILCZYCACH

Zagrają drużyny z:
Ożarowa
Czajkowa Płd.
Raczyc
Jurkowic
Wilczyc

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!!!


Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów, Nauczycieli, Rodziców na uroczyste obchody dnia Komisji Edukacji Narodowej, które odbędą się w piątek tj. 11.10.2019r. o godz. 10.50 w sali gimnastycznej. Jednocześnie informujemy, że 14.10.2019r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w WilczycachEuropejski Tydzień Sportu - zawody
ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy Uczniów i ich Rodziców
na Turniej Gier i Zabaw w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu,
który odbędzie się 30 września 2019 r. (poniedziałek)
w Szkole Podstawowej w Wilczycach.
Zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w turnieju.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej w Wilczycach„Porozumienie bez przemocy”.
Jednym z założeń naszej szkoły jest wdrożenie programu „Porozumienie bez przemocy”. W ramach akcji odbyły się pierwsze spotkania warsztatowe w klasie VIII i V. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie naszych Uczniów, jesteście fantastyczni!!!
"Sprzątanie świata !"
W dniu 20.09.2019r. uczniowie uczestniczyli w akcji sprzątanie świata w trakcie której zostali zapoznani z zasadami segregowania śmieci. Następnie uczestniczyli w sprzątaniu terenu naszej gminy.
18 września 2019r. Spotkanie z rodzicami.
Szanowni Rodzice,


w dniu 18 września 2019 roku o godzinie 15.30 odbędzie się spotkanie z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów. Spotkanie rozpocznie się na sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy

Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w WilczycachLekcje czas zacząć!
02 września 2019r odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Wypoczęci i gotowi do pracy wróciliśmy po dwóch miesiącach akacji. Wszystkim naszym Uczniom życzymy sukcesów edukacyjnych, do dzieła kochani!!!
„E-pracownie Województwa Świętokrzyskiego” w Szkole Podstawowej w Wilczycach!
W ramach wdrożenia projektu „e-Pracownie WŚ”15 komputerów najnowszej generacji wraz z oprogramowaniem edukacyjnym trafiło w lipcu do Szkoły Podstawowej w Wilczycach. Te urządzenia dają zupełnie nową jakość w ofercie edukacyjnej zwłaszcza, że współpracują z Ogólnopolską Siecią Edukacyjną przy wykorzystaniu sieci szerokopasmowej. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilczycach będą mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach prowadzonych za pomocą nowoczesnego sprzętu i najnowszych technologii informatycznych, a dzięki temu edukacja na wysokim poziomie jest gwarantowana. Zatem do dzieła!
WAKACJE, ACH WAKACJE !!!!

W okresie wakacyjnym świetlica szkolna działająca w Szkole Podstawowej w Wilczycach prowadziła zajęcia dla dzieci pod hasłem ,,Wakacyjna przygoda ze szkołą”. Spotkania skierowane były do wszystkich dzieci z gminy Wilczyce i nie tyko, gdyż w zajęciach uczestniczyły również osoby przebywające na wakacjach w naszej pięknej miejscowości .Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania i grupa rozrosła się do prawie 20 osób w wieku od trzech do 13 lat. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych , rytmicznych , kulinarnych i sportowych. Tematyka spotkań ukierunkowana była na rozbudzanie kreatywności dziecka , konstruktywnego myślenia i wszechobecnej zabawy z uśmiechem na ustach. W przeddzień zakończenia odbyła się dyskoteka dla małych i dużych , gdyż w zabawie uczestniczyły również mamy , które wykazały się wspaniałym poczuciem rytmu. Dziękuję wszystkim dzieciom i rodzicom za przemiłą współpracę i zapraszam za rok .
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 - 02.09.2019r. godz. 900 hala sportowa.

Msza święta - 01.09.2019r. godz.930.

Dowozy w dniu 02.09.2019r. TUTAJ

Plany lekcji dla klas TUTAJ

Dowozy uczniów do szkoły obowiązujące od 03.09.2019r. TUTAJ


XI Konkurs Recytatorski im. Stanisława Młodożeńca


07.06.2019 r. w Szkole Podstawowej w Wilczycach odbył się w XI Konkurs Recytatorski im. Stanisława Młodożeńca. Wzięło w nim udział kilkunastu uczniów z okolicznych szkół. Młodzież konkurowała ze sobą recytując wiersze najwybitniejszych polskich poetów i pisarek. ,,Świat słowem malowany” – tak brzmiał temat tegorocznego konkursu. Po zakończeniu recytacji jury żarliwie debatowało nad tym, kto zdobędzie nagrody – pojedynek na słowa był bowiem niezwykle zacięty, a poziom przygotowania uczniów i ich zdolności recytatorskie wyrównane. Podjęcie decyzji nie było zatem łatwe.
Przed ogłoszeniem wyników najstarsze uczennice szkoły, w której odbył się konkurs, zaprezentowały informacje na temat Stanisława Młodożeńca, a także zadeklamowały kilka utworów tego znamienitego poety. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczycach – pani Ewa Dragan wręczyła zwycięzcom nagrody, a każdemu uczestnikowi dyplom za uczestnictwo w konkursie. W każdej z poszczególnych kategorii wiekowych jury wytypowało pierwsze miejsce oraz wyróżnienie. W I grupie wiekowej (klasy I-III) pierwsze miejsce zajęła Lena Rutkowska ze Szkoły Podstawowej w Wilczycach, wyróżniona zaś została Oliwia Śmigała reprezentująca Szkołę Podstawową w Łukawie. W II kategorii wiekowej (klasy IV – VI) I miejsce zajęła Eliza Atamańczuk ze Szkoły Podstawowej z Daromina. W tej kategorii wręczono również kilka wyróżnień: dla Zofii Hały, Patrycji Kwietniewskiej oraz Oliwii Kality – uczennic Szkoły Podstawowej w Wilczycach oraz dla Julii Kolery i Piotra Śmigały ze Szkoły Podstawowej z Łukawy. W III kategorii wiekowej (klasy VII – VIII oraz III gimnazjum) I miejsce zajęła Kinga Ziółkowska ze Szkoły Podstawowej w Wilczycach, zaś wyróżnienie wręczono Gabrieli Kolasińskiej reprezentującej Szkołę Podstawową w Łukawie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Egzamin na kartę rowerową


Jak co roku, uczniowie klasy 4 przystąpili do egzaminu, w celu uzyskania uprawnień do kierowania rowerem (karty rowerowej). Warunkiem otrzymania dokumentu było :
1. Zdanie egzaminu teoretycznego mającego formę testu, sprawdzającego znajomość: przepisów ruchu drogowego, znaków, sygnałów drogowych, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz pierwszej pomocy przedlekarskiej.
2. Zdanie egzaminu praktycznego obejmującego: przygotowanie do jazdy i ruszanie z miejsca na płaskim terenie, jazda do przodu po prostej i łukach w kształcie ósemki, jazda po wyznaczonym torze, prawidłowe hamowanie i zatrzymanie pojazdu w wyznaczonych miejscach, właściwe reagowanie na znaki i sygnały drogowe oraz sprawdzenie stanu technicznego roweru. Wszystkim, którym to się udało gratulujemy.
M.G.

Piknik przedszkolaków


13 czerwca 2019 odbył się coroczny piknik dla wszystkich przedszkolaków z naszej szkoły, przygotowany przez wychowawczynie grup przedszkolnych. Na powitanie dzieci zgromadzone na kocach wśród zieleni, zagrały w kalambury i inne gry, następnie świetnie się bawiły i tańczyły przy muzyce oraz częstowały się przygotowanymi dla nich wcześniej smakołykami . Po odpoczynku dzieci puszczały duże bańki, grały w piłkę, bawiły się w podchody oraz inne ulubione gry ruchowe. To był gorący, pełen wrażeń dzień.
Przedszkolaki w Sandomierzu.


We wtorek 11 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pięknego Sandomierza. Pierwszą atrakcją jaka na nich czekała była wizyta w Zbrojowni. Nasi najmłodsi uczniowie mogli tam nie tylko zobaczyć, ale również przymierzyć zbroje rycerskie i suknie księżniczek. Przewodnik w humorystyczny sposób opowiedział dzieciom o tym kim byli rycerze, jakie musieli mieć cechy oraz jakie mieli obowiązki. Dzieci poznały również najbardziej znaną sandomierską legendę „O Halinie Krępiance”.
Ze Zbrojowni przedszkolaki udały się na Mały Rynek, gdzie mogły cieszyć się smakiem pysznych lodów i gofrów. Później był spacer nad Wisłę, gdzie czekał już statek, którym popłynęli w rejs. I ten punkt programu okazał się najatrakcyjniejszy dla naszych milusińskich. Przy promieniach słońca wszyscy podziwiali panoramę starego Sandomierza.
I.Ch.